Ai, tēvu zemīte, tavu jaukumiņu! Katrīna Jurkāne (9.a)

October 20, 2017

 

Tēvzeme jeb Dzimtene ir vieta, kur esi dzimis, audzis un vienmēr būsi gaidīts. Nekur pasaulē nav un nebūs tik skaisti un droši kā savā tēvu zemītē.

Latvija ir bagāta valsts ar upēm, ezeriem, mežiem – visu, kas ir visskaistākais cilvēku acīm. Taču visskaistākais, kas Latvijai var piederēt, ir cilvēku labsirdība un patriotisms sirdīs. Katrs novads, katra pilsēta ir ar savu stāstu, leģendām apvīti. Taču, manuprāt, viena no skaistākajām vietām Latvijā ir Kuldīga. Vēsturiska pilsēta, kas pārcietusi karus un svešzemju iedzīvotājus. Mazs, bet plats ūdenskritums lielajā upē ar brangu tiltu pāri tai. Ventas rumba – nosaukums jau izsapņo skaistāko vietu uz zemeslodes kā karstasinīga deja ar savu ritmu un straumi. Dažreiz arī zivis pieliek lomu šai iztēlei, lēkājot aukstajā Ventā un priecējot kā mazus, tā lielus cilvēkus. Ejot pār ķieģeļu tiltu, tev cauri izplūst pavisam cita enerģija. Tu sajūti sevī šīs pilsētas vēsturi, daļu no upes spēka.

Tikpat skaista pilsēta ir Ventspils. Šeit saplūst visas Kurzemes bagātības – Dzintara jūra, Venta, u.c.. Ventspilī, ejot pa tās skaisto vecpilsētu, tu jutīsies iemests vēsturē. Gadsimtu atpakaļ. Tik daudz ko redzēt vienā pilsētā, vārdiem neaprakstāmas sajūtas. Sākot ar neskaitāmajām pilīm, kas celtas no 13. gadsimta līdz pat 20. gadsimtam, beidzot ar Ostas ielas promenādi un Zilo karogu pludmali. Ejot pa Dienvidu molu uz tālo bāku, tevi no abām pusēm apskalo jūra. Sajūta, it kā būtu aizsargāts no visām briesmām, cenšoties sasniegt savu mērķi.

Lai cik cilvēku pamestu savu dzimteni, mums nav tam jāseko. Sevī katram vajag saglabāt patriotismu sirdī, jo tikai tā mūsu Dzimtene būs stipra un pārvarēs visu. Tikai vienota valsts, vienoti cilvēki spēj saglabāt savu Tēvzemi ilgi un mūžīgi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by The Book Lover. Proudly created with Wix.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now