Ai, tēvu zemīte, tavu jaukumiņu! Emīls Pureniņš (11.d)

October 23, 2017

Zeme, mana tēvu zeme, mana tēvu zeme Latvija! Mans cerības saulstars šajos melnajos mākoņos, šajā iespēju un čūsku pasaulē. Tu, mana tēvu zeme, dod man gaisu, ko elpot, sauli, ko baudīt, māti, ko mīlēt.

Es tevi vienu mīlu kā nevienu. Tu esi mana mīla neizmīlētā, kā negaidīts klusums pirms vētras, cerība jūras dibenā. Es savas zemes, tēvu zemes, tēvu zemes Latvijas, patriots, fanātiķis, filozofs, gadsimtiem būšu lepns, par to, ka tu man esi, par to, ko tu man sniedz, un par to, ko vēl sniegsi, līdz būšu tava zvaigzne virs jūras, šalcošas un svaigas.

Tu mans saulriets lietainā vasaras naktī, mans saullēkts rīta krāšņumā. Sniedz man vienu, tikai vienu – savu vēja glāstu manos matos, ja aicināsi, iešu tev līdz, līdz horizontam un vēl tālāk. Tu sniedz man eiforiju ar savu lepnumu, godu, cieņu, tas liek man justies kā debesīs, nē, kā 3 metrus virs debesīm.

Es spēju smaidīt, sēžot pie Gaujmalas, klausoties tavā čalošanā, redzot kokos laimi, ko sniedz viņiem ar vēju, tu tos paloki, izpurini, savirmo. Tavu jaukumu nedotu nevienam, kas to nenovērtētu, jo tu, tikai viena, mana mīļā, laime, mīlestība, mana tēvzeme – Latvija. Tu esi tik sarkanbaltsarkana, cik esi, un to, nemainīs neviens!

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by The Book Lover. Proudly created with Wix.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now